Kategorilerimiz
Quick Links

Filter

Fiyat
/
Ara
Uygunluk
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Derecelendirme
0
0
0
0

Toner Kategorisinde 20%'ye varan indirim

Filitreleme

Fiyat
/
Alt kategori
0
0
Ara
Uygunluk
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Derecelendirme
0
0
0
0

Fotokopi Toneri


Filter
Ürün Karşılaştır (0)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Fotokopi Toneri
Geleneksel bir ofiste en yaygın iş nedir? İş için çeşitli türde şeyler basmak, değil mi? Doğruluk için bazen fotokopi makinesi bazen de lazer yazıcı kullanmanız gerekir. Ancak, her iki durumda da, bir fotokopi makinesinin veya yazıcının ana bileşenlerinden biri olan bir toner kullanmanız gerekir. Ama bizi şaşırtacak şekilde, birçok insan fotokopi tonerinin neyden yapıldığını bilmiyor. Bu yazımızda, fotokopi makinesinin veya yazıcının tonerini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bu konuyu açıklayacağız.


Fotokopi toneri, xerografik görüntüler oluşturmak için kullanılan kimyasal bir çözümdür – basitçe söylemek gerekirse – lazer yazıcıların yazdırmasını sağlayan çözümdür. Ofis ortamlarındaki birçok endüstriyel lazer tabanlı yazıcı ve fotokopi makinesi, büyük bir plastik kartuşta bulunan toneri kullanır. İnce toz ve pigment, tonerin temel bileşenlerini oluşturur. Bununla birlikte, her toner kartuşu, üreticilere bağlı olarak değişen oranlarda içerik içerir.


Toner Tozu

Bir fotokopi makinesinin toner kartuşunda bulunan toz karışımı, aslında "toner" teriminin ifade ettiği şeydir. Toner tozu, sonuçta fotokopi tonerindeki ana bileşendir. İlk toner türleri kesinlikle karbon tozudur, ancak günümüzde yazıcı tonerlerinin oluşturulmasında özel polimerler kullanılmaktadır. Birkaç farklı türü vardır, ancak polyester reçine ile birlikte stiren kopolimer ve stiren akrilat en yaygın olarak kullanılanlardır. Çeşitli karışık bileşenler toner tozunu oluşturur ve bu da normalde boyutları yaklaşık 5 ila 15 mikron (metrenin milyonda biri) arasında değişen minik parçacıkları oluşturur. Toner üreticileri, mümkün olduğunca küçük toner parçacıkları oluşturmaya çalışır. Parçacıklar ne kadar küçük olursa, baskı kalitesi o kadar iyi olur.
Plastik
Toner tozu içeriğinin çoğunluğunu - yaklaşık %60'ını - ısıya duyarlı plastik toz parçacıkları oluşturur. Lazer baskı işlemi sırasında, küçük miktarlarda plastik toz parçacıkları erir ve tonerin kağıda yapışmasını ve bir görüntü oluşturmasını sağlar.
Demir oksit

SmartComputing Encyclopedia'ya göre, demir oksit normalde toner tozunun bileşiminin yaklaşık %40'ını oluşturur. Yaygın olarak pas olarak bilinen bu kırmızımsı kahverengi madde, diğer toner tozu parçacıklarının yüküne karşı koymak için gerekli manyetik yükü oluşturmaya yardımcı olur ve tonerin dönen tambur üzerindeki uygun noktalara yapışması için bir "taşıyıcı" görevi görür.
Pigment

Pigment, tonere rengini veren toz bir maddedir. 
Pigment, toner tozunun tüm karışık bileşenlerine çeşitli tonlar verir. Örneğin, siyah lazer tonerler, ilk lazer toner modellerinde olduğu gibi, toz plastikle birleştirilmiş hala karbon karası tozu içerir; camgöbeği lazer tonerler, Bakır Ftalosiyanin'den oluşan 15:3 mavi pigment içerir; macenta lazer tonerler, 2,9-Dimetil-Quinacridon'dan oluşan kırmızı pigment 122 içerir; ve sarı lazer tonerler, Benzimidazolden oluşan sarı pigment 180 içerir.
Diğer Malzemeler

Çok az miktarda öğütülmüş kum ve balmumu, toner tozundaki plastik, pigment ve demir oksit kombinasyonunu bir arada tutar. Tıpkı plastik gibi, mum da fotokopi makinesi toner tozunun erirken kağıt tabakaları arasında dağılmasına yardımcı olur.
Bazen, lazer toner kartuşu içindeki katıların akış kapasitesini artırmak ve parçacıkların birbirine yapışma riskini azaltmak için ince toz kıvamında öğütülmüş füme silika eklenir. Ek olarak, lazer baskı işlemi için gerekli olan plastik toz parçacıklarının yükünü korumak için toner tozuna şarj kontrol ajanları da eklenir. Yük kontrol ajanları çinko, demir veya krom içerebilir.
Tonerin çoğunlukla toz plastik olduğu ortaya çıktı ve bu, tüm lazer baskı teknolojisinin anahtarı. Plastiğin iki kullanışlı özelliği vardır: statik elektrikle sihir gibi hareket ettirebilir ve ardından net, bulaşmaya karşı dayanıklı görüntüler için kağıt yaprakları üzerinde eritebilirsiniz. Bu mürekkep yerine tozla baskı tekniği, xerography olarak bilinir ve ister yazdırıyor ister fotokopi çekiyor olun, aynı işlevi görür. Gerçek formülasyonlar ve bileşenler üreticiden üreticiye değişiklik gösterse de, çoğu lazer yazıcı ve fotokopi makinesi için temel bileşime bir göz atabilirsiniz. Bu değerli makaleyi bulacağınızı ve sonunda fotokopi tonerinin neyden yapıldığını bildiğinizi umuyoruz.
(Daha Fazlasını Oku)
Email
info@guventoner.com
Email
teklif@guventoner.com
Telefon No.
0212 515 00 73
Telefon No.
0541 541 85 96
Güven Toner | Orjinal Kartuş ve Toner Satış Sitesi
www.guventoner.com
Güneşli 15 Temmuz Mah., Fevzi Çakmak Cd. No:7/B
Posta Kodu: 34212 Güneşli/Bağcılar/İstanbul

Habar Bülteni
Güven Toner | Orjinal Kartuş ve Toner Satış Sitesi
Yandex.Metrica

2021 © power by DigiselCloud

   WhatsApp Destek
   Hemen Ara
menu