Kategorilerimiz
Quick Links

Filter

Fiyat
/
Ara
Uygunluk
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Derecelendirme
0
0
0
0

Toner Kategorisinde 20%'ye varan indirim

Filitreleme

Fiyat
/
Alt kategori
0
0
0
0
Ara
Uygunluk
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Derecelendirme
0
0
0
0

Muadil Baskı Kafası


Filter
Ürün Karşılaştır (0)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Muadil Baskı Kafası

Baskı Kafası, yazdırılacak karakterleri bir araya getiren ve koruyan yazıcının parçasıdır. Aynı zamanda, görüntü ve metin oluşturarak kağıda sistematik olarak mürekkebi püskürten bir mürekkep püskürtmeli yazıcının bileşenidir.Lazer yazıcının foto iletken biriminin veya tambur biriminin karşılığıdır.
Mürekkep kartuşu, baskı sarf malzemesini depolamak ve dağıtmak için kullanılan bir mürekkep püskürtmeli yazıcının değiştirilebilir bir bileşenidir. Mürekkep, yazdırma sarf malzemesi kartuşta biriktirildiğinde sağlanır. Ardından, bir yazıcı kafası kullanılarak, çoğu durumda kağıt olan ortama aktarılır. Her mürekkep kartuşu bir veya daha fazla mürekkep kutusu bölmesi içerebilir. Bazı OEM'ler, yazıcıyla iletişim kurmak için elektronik kontaklar ve bir çip ekler. Canon SmartBase MP-370 gibi renkli mürekkep püskürtmeli yazıcılarda, farklı mürekkep renkleri için farklı mürekkep kartuşları bulunur. Mürekkep kartuşları, toplam mürekkep şarjı tüketildikten sonra yeniden doldurulabilir.
(Daha Fazlasını Oku)
Yazıcı kafaları ve mürekkep kartuşları arasındaki önemli farklar nelerdir?
İlk önemli fark fonksiyondur. Mürekkep kartuşları, yazıcı kafaları görüntüyü yazıcıdan alırken ve ardından bu görüntüyü oluşturup kağıda aktarmak için yeterli mürekkebi alırken depolama görevi görür. Mürekkep püskürtmeli baskı sürecinde her iki tarafın da farklı rolleri vardır. Birbirlerinin yerine geçmeleri amaçlanmamıştır.
İkinci önemli fark, parçaların işlevsel ömrüdür. Mürekkep kartuşları her değiştirildiğinde yazıcı kafasının değiştirilmesi gerekmez. Baskı kafasını yalnızca baskı kalitesi bozulduğunda ve kafa temizleme sorunu çözmediğinde değiştirin. Baskı kafaları, mürekkep kartuşlarının 2 veya 3 kez değiştirilmesine veya yeniden doldurulmasına kadar dayanabilir. Ancak bu tahmin, yazıcının kullanımına ve bakımına bağlı olarak değişebilir.
Üçüncü önemli fark fiyattır. Yazıcı kafaları, mürekkep kartuşlarından çok daha ucuzdur. Mürekkep kartuşları, standart toner şarjıyla birlikte geldikleri için genellikle daha pahalıdır. Canon SmartBase MP-370 gibi bazı yazıcılarda ayrı bir baskı kafası ve mürekkep kartuşu bulunur. Bu tür yazıcılar çok daha karlı. Tüketiciler, mürekkep kartuşları her değiştirildiğinde kartuş ve yazıcı kafası için ödeme yapmak zorunda kalmayacak.

Email
info@guventoner.com
Email
teklif@guventoner.com
Telefon No.
0212 515 00 73
Telefon No.
0541 541 85 96
Güven Toner | Orjinal Kartuş ve Toner Satış Sitesi
www.guventoner.com
Güneşli 15 Temmuz Mah., Fevzi Çakmak Cd. No:7/B
Posta Kodu: 34212 Güneşli/Bağcılar/İstanbul

Habar Bülteni
Güven Toner | Orjinal Kartuş ve Toner Satış Sitesi
Yandex.Metrica

2021 © power by DigiselCloud

   WhatsApp Destek
   Hemen Ara
menu